Bilgi ve rezervasyon için (0216) 570 00 50

Antigravity Fitness

Çocukken vücudun hareket kapasitesi kontrolsüzdür. Daha korkusuz olursun. Yaş ilerledikçe vücut kontrolü de gelişir fakat hayatımızdaki değişiklikler özellikle iş ve aile hayatı ile eski hareketliliğimiz kalmaz. Vücut konfor alanının dışına çıkmak istemez. Bunun sonucunda yaşam akışımız engellenir. Çünkü fiziksel olarak katılaşır ve eylemsizliğe sürükleniriz.

AntiGravity, yerçekimsiz ortam demektir. Süspansiyon fitness ve havada Yoga olarak da tanımlanan, Antigravity Fitness’ın yaratıcısı Christopher Harrison, kendi spor hayatı döneminde geçirdiği sakatlıklar ve operasyonlar sonrası eskisi gibi esneyemediği ve her zaman yaptığı hareketleri yapamadığı için Yoga’ya başlamış. Sonrasında Brezilya’da gördüğü ipek hamaklarla yapılan yöresel bir gösteri Antigravity’e ilham kaynağı olmuş. Bu disiplin, kullanılan hamak sayesinde Yoga ve Pilates hareketlerini daha kolay yapabilmeye yardımcı oluyor.

AntiGravity® Ders Kuralları ve genel bilgilendirme:

1) Kalp hastaları (düşük/yüksek tansiyon/kalp cerrahisi/kalp pili,

   Glaucoma(göz tansiyonu hastalığı),

   Gebelik,

   Yakın tarihli kapsamlı cerrahi girişimliler,

   Vertigo (Denge hastalığı)

olan kişiler Antigravity dersine katılamaz (bu kişilerdeki değişken durumlar yada hafif seyirli hastalar doktor onayından sonra derse alınır.

2) Kıyafet (kolsuz yada askılı tişört kullanılmamalı) yarım kollu tişört giyilmeli, bedenin altıyla ilgili katı sınırlandırmalar bulunmamakla birlikte tayt/şort vb.

3) Her türlü takı/aksesuar derslerde takılmamalıdır.

4) Dolu mide ile ders yapılmamalıdır.

5) AntiGravity®  http://www.antigravityfitness.com/ (eğitmen lisans kontrol) L 1/2 lisansını tamamlamış ve eğitmenlik yapmaya hak kazanmış kişiler tarafından verilebilir.Antigravityyoga® eğitmenleri eğitimlerinin ardından aşamalı sınav ile dersi vermeye yetkili kılınmaktadır.

6) AntiGravity® derslerinde öğrenciler dersin her aşamasında eğitmenin kontrolünde maximum güvenlik altında ve  kişisel garantisi ile  ders yapmaktadır.

7) AntiGravity® restore  C.Harrison hamak 300 kg taşıyabilen yapıda tasarlanmıştır tamamen güvenlidir.Antigravityyoga® hareket protokolü ve uygulamaların her aşaması güvenlik ön planda tutularak tasarlanmış ve test edilmiştir. 

8) AntiGravity® Amerika’da ulusal Spor ve Sağlık konseylerinin tamamı tarafından onaylanmış bir egzersiz metodudur. Yaratıcısı http://www.antigravityfitness.com (referans siteden kurum listeleri görülebilir).

9) AntiGravity® başta omurga olmak üzere tüm kas iskelet sistemi elemenlarını sıfır baskı altında çalıştırmayı öngörür.

Dolaşım sistemi üzerindeki yarattığı değişiklik tüm dokuları uyararak tazelenme yenilenme ivmesini hızlandırır duyusal olarak hızlı bir yenilenme hissi yaratır,başta beyin enzimleri olmak üzere tüm iç organların enzim aktiviyesinin düzenlenmesini sağlar,seratonin hormon aktivitesinde artış sağlar.

Palestra Fitness & Spa'da Antigravity Fitness Özel Dersleri Demo ders ve postür analizi ile başlayan  10/20/30/50 derslik 50 dk süren seaslar ile verilmektedir.

 

ANTIGRAVITY

10" DERS 2.750,00 TL
20" DERS 5.000,00 TL
30" DERS 6.750,00 TL
DUO 10" (Kişi Başı) 1.750,00 TL
DUO 20" (Kişi Başı) 3.000,00 TL
DUO 30" (Kişi Başı) 3.750,00 TL

 

* Kulüp üyelerine %10 indirim uygulanmaktadır.

* 100 ders ve üzeri alım yapmış olan üyelerimize %5 indirim uygulanacaktır.