Bilgi ve rezervasyon için (0216) 570 00 50

Menopoz Döneminde Beslenme

Menopoz, her kadının doğal olarak yaşayacağı bir süreçtir. Bu süreci olabildiğince sağlıklı, huzurlu ve mutlu geçirmek için hayatınızda kalıcı ve uzun süreli değişiklikler yapmanız gerekir. Yaşamınızda pozitif yönde yapacağınız bu uygulamaları bir yatırım olarak düşünebilirsiniz. Uzun vadede karlı olan kişi siz olacaksınız.

Bol ve koyu renkli kıyafetler yerine, daha renkli ve bedeninize uygun kıyafetler tercih ediniz. Bu dönemde oluşabilecek karın ve kalça çevresinde yağlanmayı daha erken fark edip önlem alabilirsiniz.

Maden suyu kalsiyum içeriği açısından oldukça tatmin edici olduğundan, Menopoz sonrasında ve döneminde tansiyon probleminiz yoksa rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Sigara içmek erken menopoz riskini önemli ölçüde arttırır. Daha önce içip bırakmış olanlarda risk azalmaktadır. Alkol tüketimi fazlaysa günlük 1 kadeh şaraba indirgemek kalp damar ve genel vücut sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Bu zorlu süreci objektif bir değerlendirme ile atlatmak için psikolojik destek alınabilir.

Bu dönemde artan yağ kütlenizle beraber fazla kilolarınız başınıza dert olabilir. Çaresizlikle magazin dergilerinde, gazetelerdeki mucizevi diyetlerden uzak durulması gerekmektedir. Bu konuda bir beslenme uzmanından destek alınması gerekir.