Bilgi ve rezervasyon için (0216) 570 00 50

Genitara İşbirliğiyle Genetik Beslenme Yönetimi

Obezite olgularının %80’inin genlerimizden kaynaklandığı tahmin edilmektedir. Her birey farklı genleri taşıdığından kiminin vücudunda zararlı yağların emilimi çok daha fazla olurken, diyetleri iki kat daha fazla yağ içeren bazı kişilerde yalnızca vücudunun ihtiyacı kadar yağ emilimi gerçekleşmektedir.

“Genetik çalışmalarının getirdiği olanaklar sayesinde hangi zayıflama yönteminin size uygun olduğunu söyleyebiliyoruz.”

Bu durum karbonhidratlarda da benzerlik gösterir; bazı kişiler diyetlerindeki karbonhidratlar nedeniyle kilo alırken, bazılarının kiloları karbonhidrat miktarından etkilenmemektedir. Optimum sporun şekli ve miktarı da genlere bağlıdır. Düzenli egzersiz bazı kişilerin süratle kilo vermelerine yardımcı olurken, bazılarında daha az etkili olabilmektedir. Bu durum kalori kısıtlamasında da benzerlik gösterir. Bazıları daha az kalorili yiyeceklerle beslenerek kolayca kilo verebilirken, bazı kişilerde süreç daha uzun ve yöntem daha az etkili olabilmektedir.

İnsan genetiği çalışmalarının getirdiği olanaklar sayesinde hangi zayıflama yönteminin size uygun olduğunu paylaşıyoruz. Genetik profiliniz, hangi gıdalardan uzak durmanız gerektiğini ve hangilerini tereddütsüz yiyebileceğinizi göstermektedir. Arzu ettiğiniz kiloya kısa sürede ulaşabilmeniz ve sonrasında kilonuzu koruyabilmeniz için gerekli olan optimum egzersiz ve günlük kalori miktarlarını da sağlıyoruz.

Palestra Fitness Spa üyelerine GENİTARA hizmetlerinde hem indirim hem bireysel danışmanlık.

Genitera Logo